Twarde Pierniki – Anwil! W piątek poznamy Mistrza Polski!

(fot. TJT/KL)

Takiej rywalizacji kibice w Polsce dawno nie widzieli. O tym, która drużyna będzie Mistrzem Polski sezonu 2018/2019 zadecyduje siódmy mecz. Arena Toruń będzie miejscem, gdzie zwycięzcy podniosą puchar. Będzie to Anwil czy Twarde Pierniki? Tego dowiemy się już w piątek 14 czerwca!

Szósty mecz finału zakończył się wygraną drużyny z Włocławka i to dość sporą przewagą. Wcześniejsze mecze były bardzo wyrównane, ale to Twarde Pierniki prowadziły w rywalizacji o złoty medal 3-2 i brakowało im jednego zwycięstwa do bycia najlepszą drużyną sezonu 2018/2019. Wygrana podopiecznych trenera Mihevca była bardzo możliwa, więc na trybunach hali we Włocławku pojawił się nawet prezydent Torunia Michał Zaleski.

Sam obiekt sprawił organizatorom sporego psikusa. Po pierwszej połowie doszło do awarii oświetlenia i rozegranie meczu do końca było zagrożone. Gospodarze zawodów stali na wysokości zadania i rozgrywki udało się dokończyć.

Trybuny Areny Toruń zobaczą ogromne emocje. Na parkiet przy ul. Bema, na ostatnie starcie w tym sezonie, wybiegną dwie najlepsze drużyny tego sezonu. Anwil Włocławek, obecny Mistrz Polski, który w zeszłym sezonie pokonał w finale rozpędzoną Stal Ostrów, będzie chciał udowodnić, kto jest na tą chwilę najlepszą ekipą w naszym kraju. Twarde Pierniki, które rozpędzały się z każdym kolejnym meczem i każdą kolejną minutą zrobią wszystko, by wznieść się na piedestał. Pomoże im w tym własna hala i niezastąpieni toruńscy kibice.

Kto zdobędzie złoty medal i wzniesie puchar za Mistrzostwo Polski w Arenie Toruń? Tego dowiemy się już w piątek 14 czerwca!